Atrakcje

Karkonosze z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Karkonosze z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat, który z pewnością zainteresuje wiele rodzin z dziećmi – jak spędzić czas w Karkonoszach, by każdy członek rodziny był zadowolony? Te piękne góry to nie tylko wspaniałe szlaki turystyczne dla miłośników pieszych wędrówek czy narciarstwa, ale także mnóstwo atrakcji, które będą świetnym urozmaiceniem dla najmłodszych. W tym wpisie postaram się przybliżyć Wam te najciekawsze z nich, tak abyście z łatwością mogli zaplanować wakacje w Karkonoszach z całą rodziną.

Nocleg z dzieckiem w Karkonoszach

Jeśli planujesz wakacje w Karkonoszach z dzieckiem, warto rozważyć pobyt na kilka dni. Nie tylko zobaczysz piękne krajobrazy i odwiedzisz atrakcje turystyczne, ale także skorzystasz z bogatej oferty noclegowej, która zapewni wygodę i komfort dla całej rodziny. Oto kilka propozycji, które warto rozważyć: Hotel Szrenicowy, czyli dwór z ogromnym tarasem i salą zabaw dla dzieci, Mercure Karpacz Skalny z kącikiem dla dzieci i basenem z jacuzzi, a także liczne hotele u naszych południowych sąsiadów, oferujące wysoki standard i atrakcyjne ceny, a także sauny i centra rekreacyjne. Nie musisz się obawiać trudności z dogadaniem, ponieważ w większości hoteli personel mówi w kilku językach.

Lekkie trasy w Karkonoszach na wyprawy z dzieckiem

Karkonosze to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą spędzić aktywnie czas na łonie natury. Jednak nie każdy musi być zapalonym turystą, który z łatwością pokonuje trudne trasy górskie. Dla tych, którzy preferują lżejsze wędrówki i chcą w pełni cieszyć się pięknem okolicy w towarzystwie swoich pociech, przygotowałam przewodnik po lekkich trasach w Karkonoszach, które są idealne na rodzinne wyprawy.

Trasa Świątynia Wang – Schronisko Samotnia

Jeśli wybieracie się eksplorować Karkonosze, to Świątynia Wang i Schronisko Samotnia to absolutne must-see. Drewniana świątynia Wang bez użycia gwoździ to klasyk, którego nie można przegapić będąc w Karpaczu. Znajdująca się w Karkonoskim Parku Narodowym świątynia to najstarszy drewniany kościół w Polsce, jednak wiele elementów zostało dorobionych i dobudowanych. Po zwiedzeniu świątyni wchodzimy na teren parku, gdzie na Polanie, po około godzinie spaceru, można odpocząć i podziwiać piękne widoki. Trasa jest dość łatwa, choć zapełniona turystami, szczególnie w sezonie. Nie zapomnijcie o gotówce na bilety wstępu!

Dalej kierujemy się szlakiem niebieskim, który wkrótce zamienia się w asfaltową drogę. Choć cały czas możemy iść nią dalej (co zdecydowanie polecamy dla osób z wózkami), warto zdecydować się na szlak prowadzący wzdłuż ścian kotła Małego Stawu, pokryty roślinnością subalpejską. Ten odcinek przypomina mi scenografię z filmu opowiadającego o przygodach pewnych hobbitów, a kiedy tylko jest otwarty (zimą bywa zamknięty ze względu na ryzyko lawinowe), zawsze wybieram właśnie tę drogę.

Schronisko Samotnia to moim zdaniem najurokliwsze miejsce w Karkonoszach. Na miejscu znajdziemy bufet, toalety, miejsca noclegowe oraz punkt informacji turystycznej. 

Trasa Przesieka – Jagniątków

Dla rodzin z małymi dziećmi, które chcą poznać uroki Karkonoszy, droga Pod Reglami jest doskonałym wyborem. To piękny i łatwy szlak, który zaczyna się w Przesiece i kończy w Szklarskiej Porębie, przecinając malownicze tereny Karkonoskiego Parku Narodowego. Trasa ta jest doskonale przystosowana do wózków, rowerów i małych nóżek. Jest to płaski i szeroki szlak, który ma tylko kilka bardziej wymagających odcinków. Jednym z najpiękniejszych miejsc na szlaku jest malowniczy potok Wrzosówka, który z pewnością zostanie w pamięci każdego turysty. Na krótkich odcinkach droga jest dostępna dla rzadkiego w tych okolicach ruchu kołowego, co czyni ją idealnym miejscem na rodzinny spacer.

Dowiedz się więcej o Karkonoszach.

Źródło fotografii: https://unsplash.com

Udostępnij

HOla
O autorze

Jestem założycielką Karkonosze Noclegi, portalu dedykowanego miłośnikom gór i turystyki. Moje wykształcenie w dziedzinie turystyki i rekreacji, połączone z pasją do wspinaczki i podróżowania, pozwoliło mi zgromadzić bogate doświadczenie, które chciałabym podzielić z innymi. Jako ekspertka i instruktorka wspinaczki, doskonale rozumiem potrzeby turystów i jestem w stanie dostarczyć im najwyższej jakości informacji o noclegach i atrakcjach Karkonoszy. Moim celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do odkrywania piękna Sudetów i zdobywania górskich szczytów. W wolnym czasie podróżuję i zgłębiam historię Sudetów, co dodatkowo wzbogaca moją ofertę dla odwiedzających Karkonosze. Mam nadzieję, że dzięki mojej pracy, Karkonosze staną się dostępne dla każdego.