Atrakcje

Przenieś się do Japonii – Ogród Japoński Siruwia w Karpaczu

Przenieś się do Japonii – Ogród Japoński Siruwia w Karpaczu

Wśród pięknych karpackich szczytów skrywa się miejsce, którego nie powstydziłyby się najlepsze ogrody japońskie w Azji. Ogród Japoński Siruwia w Karpaczu to magiczne miejsce, oferujące wszystkim zwiedzającym niezapomniane wrażenia i przeniesienie się do egzotycznej Japonii. Zapraszam Cię do niesamowitego świata pełnego orientalnej przyrody, który możesz zobaczyć w najbliższy weekend!

Dlaczego warto odwiedzić Ogród Japoński Siruwia w Karpaczu?

Ogród Japoński Siruwia w Karpaczu to jedna z najpiękniejszych atrakcji w Karkonoszach. Ogród został założony w 2014 roku przez wielbicieli japońskiej natury – Sylwię i Jakuba Kurowskich – i jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc w Polsce. Ogród jest unikalnym połączeniem japońskiej architektury, rzeźby i ogrodnictwa, co sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce. 

Ogród jest pięknie zaprojektowany z wieloma zakamarkami, zielonymi ścieżkami i skalnymi formacjami. Można tu znaleźć kamienne pagody, skalne groty, kaskady, fontanny, oczka wodne, mosty i wiele innych elementów wystroju. To idealne miejsce dla fotografów – z pewnością nie zabraknie Ci zakątków wartych utrwalenia. W ogrodzie są także sklepy z ręcznie wykonanymi japońskimi dziełami sztuki. Ogród Japoński Siruwia oferuje odwiedzającym spokój i relaks. Można tu odkrywać piękno natury, które jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Jest to idealne miejsce na relaksujący spacer, wypoczynek z rodziną lub romantyczny wieczór.

Lokalizacja Małej Japonii

Mała Japonia znajduje się w Ogródku Japońskim Siruwia w Karpaczu. Jest to piękny ogród, który został zaprojektowany w stylu japońskim. Znajduje się na terenie Parku Zdrojowego, w pobliżu słynnego Karkonoskiego Parku Narodowego. Ogród Japoński Siruwia to jedno z największych tego typu miejsc w Europie. Znajdują się tam liczne obiekty, takie jak świątynie, stawy, ogrody kamieni, ogrody bonsai, ogrody ziołowe, ogrody zwierząt i wiele innych. Ogród został zaprojektowany zgodnie z ideą japońskiej sztuki ogrodowej, służąc jako miejsce odpoczynku dla ludzi od zgiełku miast i problemów codziennego życia. 

Ryby pływające w zbiorniku wodnym w japońskim ogrodzie siruwa w karpaczu

Atrakcje dla dzieci w Ogrodzie Japońskim Siruwia

Dla najmłodszych, poza zwiedzaniem urokliwego Ogrodu Japońskiego w Karpaczu, czekają również inne, fascynujące atrakcje. Jedną z nich jest Muzeum Sztuki Bonsai, czyli miejsce, w którym zgromadzona jest kolekcja wielu odmian drzewek bonsai. Szczególnie warto odwiedzić to miejsce w trakcie jesieni, ponieważ liście na roślinach wtedy zmieniają kolory na czerwone, pomarańczowe, żółte oraz brązowe, co sprawia, że otoczenie staje się jeszcze bardziej magiczne.

Kolejną wspaniałą atrakcją jest Najwyższy Park Zabaw. Zlokalizowany tuż obok Ogrodu Japońskiego w Karpaczu, ten unikalny park rozrywki oferuje bogaty wybór zabaw i atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Znajdując się w malowniczym otoczeniu gór i lasów Dolnego Śląska, park ten zapewnia wspaniały widok na okolicę oraz umożliwia przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Jedną z głównych atrakcji we wspomnianym miejscu jest najwyższy na Dolnym Śląsku park linowy, gdzie można przeżyć niezapomniane wrażenia wspinaczkowe. Park linowy składa się z wysokich pięciu platform, a także z tras zjazdowych i tarasów widokowych, z których można podziwiać otaczającą przyrodę. 

Kolejną atrakcją jest góra do skakania, gdzie można skakać na trampolinach,  brać udział w wyścigach w kulach hamakowych, korzystać ze zjeżdżalni i uczestniczyć w wielu innych ekscytujących zabawach. Inne atrakcje to: minigolf, boisko do siatkówki, zjeżdżalnie i karuzele. 

Park oferuje także szeroki wybór restauracji i barów, w których można zjeść smaczne i zdrowe posiłki. Dla miłośników aktywnego wypoczynku park ma wiele ścieżek rowerowych i pieszych, idealnych na spacer lub wycieczkę.

Ceny biletów – Mała Japonia w Karpaczu

Aktualne ceny biletów 2023 r. – Mała Japonia – Ogród Japoński Siruwia w Karpaczu:

  • Bilet normalny – 50 zł;
  • Bilet ulgowy – 45 zł;
  • Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny.

Dowiedz się więcej o Karkonoszach.

Źródło fotografii: https://unsplash.com

Udostępnij

HOla
O autorze

Jestem założycielką Karkonosze Noclegi, portalu dedykowanego miłośnikom gór i turystyki. Moje wykształcenie w dziedzinie turystyki i rekreacji, połączone z pasją do wspinaczki i podróżowania, pozwoliło mi zgromadzić bogate doświadczenie, które chciałabym podzielić z innymi. Jako ekspertka i instruktorka wspinaczki, doskonale rozumiem potrzeby turystów i jestem w stanie dostarczyć im najwyższej jakości informacji o noclegach i atrakcjach Karkonoszy. Moim celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do odkrywania piękna Sudetów i zdobywania górskich szczytów. W wolnym czasie podróżuję i zgłębiam historię Sudetów, co dodatkowo wzbogaca moją ofertę dla odwiedzających Karkonosze. Mam nadzieję, że dzięki mojej pracy, Karkonosze staną się dostępne dla każdego.