Noclegi

Schronisko Kamieńczyk – Wodospad Kamieńczyka i noclegi w Sudetach

Schronisko Kamieńczyk – Wodospad Kamieńczyka i noclegi w Sudetach

Schronisko Kamieńczyk to urokliwe miejsce położone przy Wodospadzie Kamieńczyka, najwyższym wodospadzie w Sudetach po polskiej stronie. To popularne schronisko przyciąga turystów swoim malowniczym położeniem i wspaniałymi warunkami rekreacyjnymi. W tym artykule przedstawiam informacje na temat lokalizacji schroniska Kamieńczyk, jak do niego dotrzeć oraz praktyczne informacje dla potencjalnych gości.

Schronisko Kamieńczyk – gdzie się znajduje?

Schronisko Kamieńczyk mieści się przy Wodospadzie Kamieńczyka, który znajduje się w okolicy Szklarskiej Poręby. Jest to najwyższy wodospad w Sudetach po polskiej stronie, a woda spada tutaj kaskadami z wysokości 27 metrów, tworząc malowniczy widok i doskonałe warunki do rekreacji. Schronisko Kamieńczyk jest więc doskonale usytuowane dla miłośników przyrody i wodospadów.

Jak dotrzeć do Schroniska Kamieńczyk?

Aby dotrzeć do Schroniska Kamieńczyk, należy udać się ze Szklarskiej Poręby w kierunku Jakuszyc. Po drodze, kierując się znakami, dotrzemy do płatnego parkingu, z którego można wygodnie rozpocząć wycieczkę. Początkowy etap trasy jest łatwy i płaski, jednak pod koniec czeka nas strome podejście wyłożone kamieniami. Czas potrzebny na dotarcie z parkingu do schroniska to około 30 minut.

Górska trasa prowadząca do Wodospadu Kamieńczyka w Karkonoszach w otoczeniu zielonego lasu wiosną

Schronisko Kamieńczyk – praktyczne informacje

Schronisko Kamieńczyk oferuje 19 miejsc noclegowych w dwu i trzyosobowych pokojach. Jest doskonałą bazą wypadową zarówno na piesze wędrówki, jak i rowerowe przejażdżki po górach Karkonoszach. W okolicy znajduje się również wiele tras narciarskich, zarówno biegowych, jak i zjazdowych.

W samym schronisku znajduje się bufet oraz sala z kominkiem, gdzie można odpocząć i cieszyć się przyjemną atmosferą. Obok schroniska znajduje się szałas z ogniskiem i barem, idealny do relaksu po trudach wędrówek. Schronisko oferuje także możliwość zorganizowania imprezy plenerowej, niezależnie od pogody.

Oferta noclegowa

– 5 pokoi dwuosobowych

– pokój trzyosobowy (łazienka na dwa pokoje) – 50 zł/os

– pokój dwuosobowy (łazienka i podwójne łóżko) – 65 zł/os

– możliwość dostawki dla 4 osób – 45 zł/os

Kontakt:

Szklarska Poręba

Tel. 75 75 260 85

Cennik:

Pokój trzyosobowy (łazienka na dwa pokoje): 50 zł/os

Pokój dwuosobowy (łazienka i podwójne łóżko): 65 zł/os

Możliwość dostawki dla 4 osób: 45 zł/os

Dowiedz się więcej o Karkonoszach.

Źródło fotografii: https://unsplash.com

Udostępnij

HOla
O autorze

Jestem założycielką Karkonosze Noclegi, portalu dedykowanego miłośnikom gór i turystyki. Moje wykształcenie w dziedzinie turystyki i rekreacji, połączone z pasją do wspinaczki i podróżowania, pozwoliło mi zgromadzić bogate doświadczenie, które chciałabym podzielić z innymi. Jako ekspertka i instruktorka wspinaczki, doskonale rozumiem potrzeby turystów i jestem w stanie dostarczyć im najwyższej jakości informacji o noclegach i atrakcjach Karkonoszy. Moim celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do odkrywania piękna Sudetów i zdobywania górskich szczytów. W wolnym czasie podróżuję i zgłębiam historię Sudetów, co dodatkowo wzbogaca moją ofertę dla odwiedzających Karkonosze. Mam nadzieję, że dzięki mojej pracy, Karkonosze staną się dostępne dla każdego.