Inne

Z czego są zrobione i czym się charakteryzują ekokoperty?

Z czego są zrobione i czym się charakteryzują ekokoperty?

Mimo powszechności nowoczesnych rozwiązań, jakie daje nam technologia, niektóre formalności nadal trzeba załatwiać w formie analogowej. Tyczy się to zarówno osób prywatnych jak i firm. W obydwu przypadkach warto stawiać na ekologiczne wybory, takie jak np. koperty A3 pochodzące z recyklingu. Jaki jest tego powód? O tym w poniższym artykule.

Ekologiczne koperty A3 — kiedy mogą się przydać?

Chociaż nie jednej osobie szary papier zapewne kojarzy się wyłącznie z tym używanym w toalecie, jest to błąd. Recykling ma się świetnie również w branży papeteryjnej. Moda na zero waste przekłada się nie tylko na kwestie dotyczące niemarnowania pokarmów, ale również wszelkich innych rodzajów surowców i materiałów. Z szarego papieru można korzystać podczas zajęć plastycznych jako ekologicznej alternatywy dla zwyczajnych białych kartek, ale również w czasie pracy biurowej.

Jak wspominaliśmy, nie wszystkie dokumenty (przynajmniej obecnie) można podpisywać i dostarczać w formie cyfrowej. Szczególnie kiedy mowa o państwowych instytucjach — sądach, urzędach itp. Kiedy nastąpi potrzeba wysłania bardzo ważnego i poufnego dokumentu, konieczne jest zadbanie o jego bezpieczeństwo. Wybranie obszernej, a zarazem ekologicznej koperty A3 to gwarancja dostarczenia formularzy w nienaruszonym stanie. Wymiary opakowania sprawiają, że zarówno pojedyncza kartka jak i cały plik, nie będą musiały być zaginane.

Z czego wytwarza się eko koperty A3?

Ekokoperty powstają dzięki ponownemu wykorzystaniu zużytego wcześniej papieru. Kartki, które trafią na makulaturę, muszą być najpierw dokładnie oczyszczone, a następnie przetworzone w specjalną pulpę. To z niej kolejno produkuje się nowe bloki plastyczne, papier toaletowy, książki, koperty A3 i wiele więcej. Tego typu papier jest przyjazny dla środowiska, ponieważ nie jest pokryty chemikaliami mogącymi podrażniać skórę i wnikać w glebę. Ponadto do jego stworzenia potrzeba zdecydowanie mniej energii niż do wyprodukowania nowej, białej papeterii. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, co wybrać — kopertę tradycyjną czy eko — pomyśl nad tym jak Twoja decyzja wpłynie na środowisko naturalne.

Udostępnij

HOla
O autorze

Jestem założycielką Karkonosze Noclegi, portalu dedykowanego miłośnikom gór i turystyki. Moje wykształcenie w dziedzinie turystyki i rekreacji, połączone z pasją do wspinaczki i podróżowania, pozwoliło mi zgromadzić bogate doświadczenie, które chciałabym podzielić z innymi. Jako ekspertka i instruktorka wspinaczki, doskonale rozumiem potrzeby turystów i jestem w stanie dostarczyć im najwyższej jakości informacji o noclegach i atrakcjach Karkonoszy. Moim celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do odkrywania piękna Sudetów i zdobywania górskich szczytów. W wolnym czasie podróżuję i zgłębiam historię Sudetów, co dodatkowo wzbogaca moją ofertę dla odwiedzających Karkonosze. Mam nadzieję, że dzięki mojej pracy, Karkonosze staną się dostępne dla każdego.